“Süper Bir Şey!” Bu Altcoin Şifreli Bir Mesaj Verdi: Token Zıpladı!

Geçtiğimiz günlerde Uniswap Vakfı token stake etme ve delegasyon ödülleri için oylamayı erteledi. Bu gelişmenin ardından altcoin fiyatı düşüş gördü. Sıcak bir gelişmede ise Uniswap, şifreli bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımın ardından token fiyatı zıpladı.

Uniswap şifreli mesajı verdi, altcoin fiyatı sıçradı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa yeni bir ivme yakalamaya çalışıyor. Lider kripto Bitcoin 70 bin doların üzerine çıkarak boğa sinyalleri gönderdi. Bu pozitif piyasa atmosferinde Uniswap, şifreli bir mesajla atak yaptı. Ekip, kullanıcıları “Süper bir şeye hazır olun” mesajıyla harekete geçirmeye çalıştı. Bu şifreli mesaj altcoin fiyatına olumlu yansıdı.

Duyurunun ardından altcoin fiyatı dikey bir çıkış yaptı. UNI, gün içinde seyrettiği 9,49 dolar seviyesinden kısa süre içinde 10,23 dolara zıpladı. Token yazı sırasında günlük bazda %5,82 artışla 10,22 dolardan işlem görüyordu.

UNI günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Uniswap kritik oylamayı erteledi

Merkezi olmayan borsa Uniswap’ı denetleyen Uniswap Vakfı, geçen Cuma günü yapılması planlanan UNI stake etme ve delegasyon ödülleri oylamasını erteledi. Erteleme, bir “paydaşın” Vakıf ile daha fazla dikkat çeken endişeleri tartışmasından kaynaklanıyordu. Duyurunun ardından altcoin fiyatı düştü. Vakıf, sosyal medya platformu X’te şu açıklamayı yaptı:

Geçen hafta, Uniswap Protokolü Yönetişimini etkinleştirmek için ilk teklifin bugün on-chain konuşlandırılacağını duyurduk. Geçen hafta boyunca, bir paydaş bu çalışmayla ilgili olarak, tam olarak incelenmesi için tarafımızdan ek özen gerektiren yeni bir sorunu gündeme getirdi. Önerdiğimiz yükseltmenin değişmez niteliği ve hassasiyeti nedeniyle, bu oylamayı yayınlamayı ertelemek gibi zor bir karar aldık. Bu beklenmedik bir durumdu ve erteleme için özür dileriz. Topluluğu herhangi bir önemli değişiklikten haberdar edeceğiz ve gelecekteki zaman dilimleri hakkında daha emin olduğumuzda hepinizi bilgilendireceğiz.

Bu gelişmenin ardından Uniswap’in UNI token’ı, 31 Mayıs günü 11,40 dolardan 9,4 dolara geriledi. Şubat’ta sunulan teklif, yüksek kaliteli katılım için özel Uniswap staker ve delegelerini telafi etmeyi amaçlıyor. Uniswap Vakfı’nın bir hafta önce yaptığı açıklamaya göre, başlangıçta planlanan 31 Mayıs oylamasına hazırlanmak için UNI holder’larının oylama başlamadan önce tokenlerini platformda delege etmeleri gerekiyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x